Деревина, що продається українськими лісгоспами, є різновидом державного майна, тому її законна реалізація повинна здійснюватися через відкриті онлайн торги. Такі електронні аукціони проводяться через систему Прозорро.Продажі, що представляє собою центральну базу даних.

Тут зібрані усі активні на даний час лоти, які продають державні чи комунальні підприємства. Дізнатися про те, як та де можна придбати ліс в Україні, можна на сайті https://aeaep.com.ua/information/lis-kruhliak-na-auktsionakh-u-rezhymi-onlajn-u-systemi-prozorro-prodazhi/.

Як в Україні продаються лісоматеріали

Необроблена деревина, як вид державного майна, виставляється на продаж великими українськими лісгоспами на публічних онлайн торгах, що проводяться за допомогою електронних торгівельних майданчиків. Ці онлайн платформи мають відповідний рівень акредитації в системі Прозорро та надають цілий спектр біржових послуг: реєструють та консультують учасників, збирають гарантійне забезпечення, допомагають з пошуком лоту та надають юридичну підтримку.

Раніше ліс в Україні продавався майже нелегально, так як використовувалося дуже багато тіньових схем, на основі яких посадові особи могли вимагати хабарі за зниження ціни. Але з 2020 року цей ринок перейшов в електронний формат. Держава зобов’язала великі лісгоспи продавати деревину через систему відкритих електронних торгів. Такі лісові господарства повинні продавати значну частину деревини на публічних аукціонах. Прийняти участь в цих аукціонах можуть усі бажаючі. Для того, щоб позмагатися за право придбання потрібного лоту, необхідно зареєструватися на акредитованому торгівельному майданчику та сплатити гарантійний внесок.

Що таке асоціація Біржових та електронних майданчиків

Це спеціальна організація, що була створена з метою досягнення її учасниками спільних цілей. Членами цієї організації є електронні торгівельні майданчики, діяльність яких пов’язана з проведенням біржових операцій. Участь в цій асоціації дає деякі переваги для цих онлайн платформ. По-перше, вони можуть користуватися інформацією, що знаходиться в її базі. По-друге, асоціація забезпечує захист прав та інтересів своїх учасників. По-третє, вона надає їм необхідну правову допомогу. Для участі в асоціації потрібно зареєструватися, подавши необхідний пакет документів та сплативши відповідний внесок. Учасники та засновники асоціації мають однакові права.